10.06.2016 Reede

Ettevõtjad: liigsed regulatsioonid pärsivad väikeettevõtlust

Advokaadibüroo Cobalt korraldatud õiguskonverentsil "Quo vadis, Eesti õigusruum?" osalenud ettevõtjad leidsid, et liigsed riiklikud regulatsioonid ja seadused pärsivad eelkõige väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete äritegevust.

Kui ettevõtja ei jaksa kvalifitseeritud õigusabi palgata, siis regulatsioonid lämmatavad ta, leidis Alexela Groupi suuromanik Heiti Hääl
Kui ettevõtja ei jaksa kvalifitseeritud õigusabi palgata, siis regulatsioonid lämmatavad ta, leidis Alexela Groupi suuromanik Heiti Hääl Foto: PM

"On selgesti tuntav, et liigsed regulatsioonid pärsivad just väikeettevõtjate tegevust. Igasugu nõudeid on palju ja need muutuvad kiiresti. Kui sa ei jaksa kvalifitseeritud õigusabi palgata, siis regulatsioonid lämmatavad su," ütles Alexela Groupi suuromanik Heiti Hääl paneelis "Eesti õigussüsteem – ettevõtjasõbralik või ettevõtjavaenulik?".

Ekspress Grupi suuraktsionär Hans H. Luik rääkis, et auditeerimise kohustust on väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele selgelt liiga palju. "Kõik need firmad, mis pole börsil, neil on liiga kõrge auditikoormus Eestis," lisas ta.

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi tõi välja, et avalikele ettevõtetele kehtib Eestis väga suur auditikohustus ja uuest aastast tuleb kohustusi veelgi juurde, vahendas BNS. "Regulatsioone on uskumatult palju, aga kui peab ütlema, et missugust neist vaja pole, siis läheb keerulisemaks."

"Saatan on detailides, et kuidas jõuda üksikute regulatsioonide muutmiseni. Kas mikroettevõtted peavad ikka kõiki deklaratsioone täitma või võiks nad korra aastas maksta mingit loatasu ja ongi kõik. Peaks süsteemi paindlikumaks muutma," rääkis ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes