29.12.2020 Teisipäev

Ettevõtjad küsivad riigilt kiiret infot võimalike toetusmeetmete kohta

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda pöördus valitsuse poole, et ettevõtjaid teavitataks viivitamatult võimalikest toetusmeetmetest seoses rakendatud piirangutega.

Kaubanduskoda rõhutab pöördumises, et praegu ja ka tulevikus on tähtis, et ettevõtjatele antakse viivitamatult pärast piirangute kehtestamist konkreetsed selgitused võimalike toetusmeetmete kohta.
Kaubanduskoda rõhutab pöördumises, et praegu ja ka tulevikus on tähtis, et ettevõtjatele antakse viivitamatult pärast piirangute kehtestamist konkreetsed selgitused võimalike toetusmeetmete kohta. Foto: pixabay

Kaubanduskoda rõhutab pöördumises, et praegu ja ka tulevikus on tähtis, et ettevõtjatele antakse viivitamatult pärast piirangute kehtestamist konkreetsed selgitused võimalike toetusmeetmete kohta, et leevendada piirangutest tekkivat teadmatust, mis mõjutab tehtavaid ärilisi otsuseid.  

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts sõnas pöördumist kommenteerides, et praegu on väga suur hulk ettevõtjaid olukorras, kus neil puudub adekvaatne informatsioon ärikriitiliste otsuste tegemiseks.

Info võimalike toetusmeetmete kohta on kriitilise tähtsusega, sest see võib täna tähendada paljude ettevõtjate jaoks vahet pankroti ja töökohtade päästmise vahel,

ütles Palts ning rõhutas toetusmeetmete selge kommunikatsiooni vajadust ettevõtjatele, et tagada mingigi stabiilsus ärikeskkonnas.

Paltsi sõnul on ka arusaamatu, miks ei ole olukorras, kus pandeemia on kestnud kuid ja oli ka etteaimatav, et sügis-talvel tuleb tõenäoliselt uusi piiranguid rakendada vastavate toetusmeetmete osas ettevalmistusi tehtud, et neid oleks vajadusel võimalik kiiresti  ellu kutsuda. “Küsimus on muidugi ka selles, et kas jagub motivatsiooni ja üksmeelt toetusi pakkuda, kuid ka see on oluline välja öelda,” tõdes Palts.  

Kaubanduskoda leiab, et peale piirangute kehtestamist tuleks anda viivitamatult konkreetsed selgitused võimalike toetusmeetmete kohta. Arvestades pandeemia senist kestvust ning juba kevadel rakendatud meetmeid ning rakenduspraktikat, ei peaks uute ja vajadusel ka ajakohastatud meetmete väljatöötamine ja rakendamine enam niivõrd ajamahukas olema. Uute ja laienevate piirangute valguses on aga äärmiselt oluline, et samaaegselt oleks võimalik anda ka selge sõnum majandusmõjusid leevendavatest meetmetest, ning neid ka reaalselt ja viivitusteta rakendada.  

Kaubanduskoda rõhutas pöördumises, et viiruse teisest lainest ja pikast kestusest on räägitud alates kevadest, mistõttu on võimalike uute meetmete rakendamisega või nende sisu kohta selge info avaldamisega viivitamine põhjendamatu. Sellest tulenevalt palus Kaubanduskoda pöördumises valitsusel või asjakohastel ministeeriumitel, esimesel võimalusel informeerida avalikkust, sh piirangutega seotud ettevõtjaid võimalikest toetusmeetmetest seoses tegevuspiirangutest tulenevate majanduslike mõjude leevendamisega ning nende rakendumise ajast.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!