29.03.2016 Teisipäev

Estravel sai finantsinspektsioonilt krediidiandja tegevusloa

Märtsi lõpus kandis finantsinspektsioon krediidiandjate nimekirja aktsiaseltsi Estravel, mis on esimene turismiettevõte Eestis, millele selline tegevusluba on väljastatud.

Estravel on omavahendite arvel eraklientidele soodsat järelmaksu andnud juba 18 aastat
Estravel on omavahendite arvel eraklientidele soodsat järelmaksu andnud juba 18 aastat Foto: PM

"Estravel on omavahendite arvel eraklientidele soodsat järelmaksu andnud juba 18 aastat. Reisi eest osadena tasumise võimalust kasutab keskmiselt tuhat klienti aastas," kommenteeris uudist Estraveli finantsdirektor Janika Laanaru pressiteates. "Krediidiandja tegevusluba võimaldab meil ka edaspidi oma klientidele madala intressikuluga järelmaksu pakkuda."

Estravelil on esindused neljas riigis ja üheksas erinevas linnas. Kokku töötab Estravelis 178 inimest, neist enamik Eestis. Ettevõtte müügikäive 2015. aastal oli 76 miljonit eurot.

Möödunud aasta 18. veebruaril vastu võetud seaduse järgi allutati krediidiandjad ja -vahendajad finantsinspektsiooni järelevalvele. Selles valdkonnas tegutsevad ettevõtted peavad oma tegevuse viima seadusega kooskõlla ning taotlema tänavu 21. märtsiks krediidiandja tegevusloa. Kõik loa saanud krediidiandjad lisatakse finantsinspektsiooni veebilehel asuvasse turuosaliste registrisse.

Eelmise nädala alguses oli finantsinspektsioon väljastanud 27 krediidiandja ja -vahendaja tegevusluba ning menetluses oli üle 30 taotluse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes