30.06.2014 Esmaspäev

Erisoodustus või mitte? Esile tõstetud

Kas mitteresidendist aktsionärile, kes on ka nõukogu liige on õigus maksta välja lähetuse kulud, kui ta reisib Eestisse vaid kohustusest osaleda nii aktsionäride üldkoosolekul kui ka nõukogu koosolekutel?

Vatab MTA Lääne maksukeskuse osakonna juhataja Ester Kuivas:

Ester Kuivas, Lääne maksukeskusee osakonna juhataja
Ester Kuivas, Lääne maksukeskusee osakonna juhataja Foto: Maksu- ja Tolliamet

Vabariigi Valitsuse määrus nr 110 "Töölähetuste kulude maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord " § 1 sätestab isikud, kellele seda määrust rakendatatakse. Lisaks töölepingu alusel töötavale isikule kohaldatatkse seda ka juhtimis- ja kontrollorgani liikmetele. Seega toimub vormistamine analoogselt töötajatega, kuid maksustamisel juhime tähelepanu asjaolule, et Teie nõukogu liige tuleb välisriigist, siis kulude hüvitamisel ja päevaraha maksmisel tuleb lähtuda tulumaksuseaduse § 13 lg 3 punktist 1.1. Täiendavalt soovitame tutvuda meie kodulehel oleva juhendiga aadressil http://www.emta.ee/index.php?id=30227 "Selgitused erisoodustuste deklaratsiooni TSD lisa 4 täitmise kohta alates 1. jaanuarist 2012" punkti 3.3.3. Ametilähetus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!