21.07.2014 Esmaspäev

Elektrilepinguga tarbijate arv kasvas

Eleringi hallatava Andmelao statistika kohaselt oli juuni lõpus elektrileping 563 000 tarbimiskohal, mis on ligi 1000 võrra enam mai lõpuga võrreldes; lepinguga on kaetud 79 protsenti tarbimiskohtadest.

Elektrilepinguga tarbijate arv kasvas
Elektrilepinguga tarbijate arv kasvas Foto: PM

Kehtivatest elektrilepingutest olid 419 000 tähtajalised ja ülejäänud 144 000 tähtajatud. Tähtajaliste lepingute hulk on kuuga 1000 võrra vähenenud ja tähtajatute ehk peamiselt börsipõhiste elektripakettide kasutajate hulk pea 2000 võrra kerkinud, teatas Elering.

Elektrilepingut omavate tarbimiskohtade tarbitud elektri osa elektri kogutarbimises oli juunis 94 protsenti. Aprillis oli näitaja olnud samuti 94 protsenti ja mais 93 protsenti.

Elektrimüüjat vahetada otsustanud kliente, kellel hakkas uus leping uue müüjaga kehtima juuli algusest, oli ligikaudu 5300.

Eesti Energia bilansiportfell oli juunis 58,2 protsenti süsteemi tarbimisest, Elektrum Eestil 15,8 protsenti, Baltic Energy Services OÜ-l 10,2 protsenti. Võrreldes maiga vähenes Eesti Energia bilansiportfell 0,2 protsendipunkti ja Elektrum Eesti bilansiportfell 0,3 protsendipunkti võrra. Baltic Energy Services oma jäi mai tasemele.

Portfellide osakaalude arvutamisel on aluseks võetud piirkonna mõõdetud tarbimismahud, mis sisaldavad võrguettevõtjate võrgukadusid ning lisaks üldteenuse mahte. Arvesse ei ole võetud ette fikseeritud tarneid tarbijatele, mistõttu müüjate tegelikud müügiosad võivad pisut erineda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes