30.07.2014 Kolmapäev

Elektri börsihind juulis olulist võitu ei andnud

Populaarseima börsipaketi valinud elektritarbijate juulikuu arve on avalike hinnakirjade järgi 0,06 protsenti soodsam kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi kasutajate oma, teatas elektrilepingute portaal Energiaturg.ee. Seitsme kuu kokkuvõttes on börsipakett siiski tunduvalt odavam.

Elektri börsihind juulis olulist võitu ei andnud
Elektri börsihind juulis olulist võitu ei andnud Foto: PM

Energiaturg.ee tegevjuht Pirmin Tamm ütles, et börsihinda tõstsid EstLink 2 ja Soome tuumajaama hooldustööd.

„Börsil toimus suurem hinnahüpe 20. juulil, mil algasid nii EstLink 2 kui ka Olkiluoto tuumajaama korralised hooldustööd. Börsihinda kergitaski peamiselt EstLink 2 hooldus, kuid ka erinevad Põhjamaade tuumajaamad, mis lähevad või tulevad hooldusest, mille lõpp venib mõnikord käivitamisraskuste tõttu edasi. Prognoosid näevad ette ka kuiva ilma jätkumist, mis omakorda tõstab hüdroenergia väärtust,“ kommenteeris Tamm.

Tamm märkis, et aasta lõikes on börsihind olnud siiski 17 protsenti odavam ning tarbijad võiks julgemalt otsustada börsipaketi kasuks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes