22.10.2018 Esmaspäev

Ehitushinnaindeks tõusis kolmandas kvartalis aastaga 1,4 protsenti

Ehitushinnaindeks tõusis tänavu kolmandas kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 0,3 protsenti ja võrreldes möödunud aasta kolmanda kvartaliga 1,4 protsenti.

Ehitushinnaindeksit mõjutas kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga eelkõige tööjõu kallinemine, mis moodustas indeksi kogutõusust üle kolmveerandi, teatas statistikaamet.

Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid kulutused tööjõule 0,8 protsenti ja ehitusmasinatele 0,7 protsenti. Ehitusmaterjalide hinnad jäid samale tasemele.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 1,5 protsenti.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned. Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhirühma: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes