TRK 1140x140 ee gif
03.03.2015 Teisipäev

Eestlaste huvi finantsteenuste kasutamise vastu jääb napiks

72 protsenti ei plaani lähema aasta jooksul kasutada mitte ühtegi ankeedis loetletud finantsteenustest.
72 protsenti ei plaani lähema aasta jooksul kasutada mitte ühtegi ankeedis loetletud finantsteenustest. Reuters

Rohkem kui 70 protsenti Eesti elanikest ei kavatse lisaks arvelduskontodele ja olemasolevatele pangateenustele tänavu juurde võtta ühtki uut finantsteenust, selgub finantsinspektsiooni tellitud Turu-uuringute AS-i uurimusest.

"Valdav osa küsitletutest järgmise aasta jooksul hoiustada-laenata ei kavatse. 72 protsenti ei plaani lähema aasta jooksul kasutada mitte ühtegi ankeedis loetletud finantsteenustest: tähtajaline hoius, investeerimishoius, järelmaks, eluasemelaen, tarbimislaen, kiirlaen, fondiosakute ostmine, pensionifondiga liitumine," vahendab portaal minuraha.

Ka 17 protsenti finantsteenuste kasutajatest ütles uuringu käigus, et on mõne finantsteenuse kasutamist hiljem kahetsenud või veaks pidanud, sagedamini olid nendeks teenusteks laenud, liisingud või järelmaksud.

2014. aasta detsembris viis Turu-uuringute AS finantsinspektsiooni tellimusel läbi silmast-silma elanikkonna küsitluse finantsteenuste kasutamise ning sellealase teadlikkuse teemal. Kokku küsitleti üle Eesti 762 inimest vanuses 19-65.

Küsitluse tulemuste kohaselt Eesti elanikest vanuses 19-65 omab arveldusarvet pangas ligikaudu 99 protsenti ning deebetkaarti ligikaudu 88 protsenti.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes