11.05.2021 Teisipäev

Eestis veab 263 ettevõtet kaupa tegevusloata

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) saatis mai esimestel päevadel 263 ettevõtjale märgukirja, kuna neil puudub tegevusluba veoautoga kauba vedamiseks.

Ettevõtetel on aega 3. juunini, et esitada ministeeriumile selgitused tegevusloa puudumise põhjuste kohta.
Ettevõtetel on aega 3. juunini, et esitada ministeeriumile selgitused tegevusloa puudumise põhjuste kohta. Foto: pixabay

Ettevõtetel on aega 3. juunini, et esitada ministeeriumile selgitused tegevusloa puudumise põhjuste kohta, teatas MKM.

Eestis peab veoautoga kaubaveo teenuse pakkumiseks ettevõtja taotlema tegevusloa, mis on omamoodi teenuse kvaliteedi märk ning pakub kliendile kindluse, et kaubavedu vastab nõuetele,

selgitas transpordi asekantsler Ahti Kuningas pressiteates.

Tema sõnul on veondusorganisatsioonid ja tegevusluba omavad ettevõtted samuti selle teema pärast mures ning aidanud tuvastada tegevusloata kaubavedajaid. "Tahame koostöös teiste riigiasutustega probleemi lahendada," toonitas Kuningas.

Majandustegevuse registri andmetel omab praeguse seisuga tasulise veoseveo korraldamiseks tegevusluba 3353 ettevõtjat. 2021. aasta alguses läbi viidud analüüs näitas, et 263 ettevõtjat ei oma erinevatel põhjustel nõutavat tegevusluba, kuid tegelevad tasulise kaubaveoga.

"Saatsimegi nendele ettevõtetele teatise, et välja selgitada tegevusloa puudumise põhjused ning lahendada olukord, kus kaubaveol esineb ebatervet konkurentsi," lisas asekantsler.

Autoveoseaduse kohaselt peab tasulise kaubaveo korraldamiseks auto või autorongiga, mille täismass ületab 3,5 tonni, olema igal ettevõtjal tegevusluba ja vedudel kasutataval veoautol tegevusloa kinnitatud ärakiri, kui tegemist ei ole autoveoseadusest tuleneva erisusega, mille korral tegevusluba ei ole nõutav.

Tegevusluba ja selle kinnitatud ärakirja on võimalik taotleda esitades taotluse Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioonile (ERAA). Taotluse võib ERAA-le esitada ka majandustegevuse registri kaudu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!