10.11.2015 Teisipäev

Eesti Post tõstab universaalse postiteenuse hindu

AS-i Eesti Post taotluse alusel tegi konkurentsiamet ettepaneku tõsta 2016. aasta 1. jaanuarist universaalse postiteenuse kahjumi vähendamiseks teenuste hindu. Siseriikliku lihtkirja saatekulu tõuseb 55 sendilt 65 sendile.

Eesti Posti andmetel vähenevad kirjamahud igal aastal stabiilselt 10-15 protsent
Eesti Posti andmetel vähenevad kirjamahud igal aastal stabiilselt 10-15 protsent Foto: PM

Kuigi hinnatõus vähendaks universaalse postiteenuse kahjumit, tuleb ettevõtte teatel sellegipoolest arvestada, et prognooside kohaselt jääb ka koos planeeritud margihinna tõusuga järgmisel aastal universaalne postiteenus enam kui 2 miljoni euroga kahjumisse.

AS-i Eesti Post postiteenuste divisjoni juht Kaido Padar ütles, et margi hinna tõusu põhjuseks on eelkõige kirjateenuse mahtude jätkuv kahanemine ning esmatasandi töötajate kasvav palgasurve.

"Inimeste soov ja vajadus kirju saata jääb iga aastaga järjest väiksemaks, kuid nõuded universaalse postiteenuse osutamisele ja postivõrgule on jäänud samaks. Margihinna tõus on vältimatu," nentis Padar pressiteates.

Padari sõnul on kirjamahud viimastel aastatel langenud stabiilselt igal aastal 10-15 protsenti. Margiga saadetavate Eesti-siseste standardkirjade arv langeb prognooside kohaselt 2015. aasta lõpuks 2,4 miljoni kirjani.

Suur osa planeeritud hinnatõusust on tingitud ligi 2000 esmatasandi töötaja pea 20 protsendi suurusest palgatõusust viimase kolme aasta jooksul.

Soovitud hinnatõus puudutab kõiki universaalseid postiteenuseid, mille hind tõuseb keskmiselt 17 protsenti. Hinnad tõusevad nii sisemaistel kui rahvusvahelistel kirjadel ja pakkidel kaaluga kuni 20 kilogrammi.

Kava kohaselt jõustub hinnatõus 1. jaanuarist 2016.

Hinnatõus ei puuduta pakiautomaadi paki hinda, mis jääb endiselt soodsaimaks pakisaatmise viisiks. Eelvormistatult saab pakiautomaadist pakki saata ka enamikku Euroopa riikidesse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference