11.05.2018 Reede

Eesti Pank: eksporti langetas märtsis väiksem tööpäevade arv

Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja märgib keskpanga blogis, et tänavuse märtsikuu ekspordi 3-protsendilise languse taga on möödunud aastaga võrreldes väiksem tööpäevade arv.

Käesoleva aasta märtsis oli 21 tööpäeva, aasta varem 23 tööpäeva. Sega oli tööpäevade arv 2018. aasta märtsis 8,7 protsenti väiksem kui aasta varem. Lisaks sellele jäid ka lihavõttepühad tänavu märtsikuusse, kirjutab Oja. "Seega oli märtsikuise väikese ekspordi taga tõenäoliselt suur puhkepäevade arv," lisas ta.

Oja sõnul mõjutab üks tööpäev rohkem või vähem paljudes valdkondades tööaega pea 5 protsenti. "Seda on väga palju, kui arvestame, et viimase kümne aasta jooksul on töötleva tööstuse eksport kasvanud keskmiselt 7,6 protsenti aastas," märgib Eesti Panga ökonomist.

Statistikaamet teatas 10. mail, et eksport vähenes tänavu märtsis võrreldes 2017. aasta märtsiga 3 protsenti ja import suurenes 4 protsenti; käesoleva aasta esimeses kvartalis suurenes eksport võrreldes 2017. aasta sama perioodiga 6 protsenti ja import 2 protsenti.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes