11.02.2019 Esmaspäev

Eesti ja AÜE teevad koostööd tehisintellekti kasutuselevõtul

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas koos Araabia Ühendemiraatide tehisintellekti valdkonna ministri Omar Bin Sultan al Olamaga vastastikuse mõistmise ja koostöö lepingud, mille alusel asuvad kaks riiki tegema koostööd tehisintellekti kasutuselevõtus ja usaldusteenuste alal.

"Eestiga sarnaselt on Araabia Ühendemiraatidel kiiresti arenev tehnoloogiasektor ning tehisintellekt on üheks oluliseks valdkonnaks, mis aitab tulevikus luua paremaid teenuseid. Olgu nendeks siis personaalsem tervishoiusüsteem, säästlikumad ning autonoomsed logistika- ja ühistranspordilahendused või ka nutikad kommunaalteenused," ütles minister pressiteate vahendusel.

AÜE ja Eesti vahel sõlmitud koostööleppe kohaselt asutavad riigid tehisintellekti töörühma, et edendada selle valdkonna idufirmade arengut ja turulepääsu, viia läbi ühiseid uuringuid ning katseprojekte krattide kasutamiseks nii riigi- kui ka erasektoris.

Tammist lisas, et teise esmaspäeval sõlmitud koostöömemorandumiga digitaalse usalduse ja vastavate teenuste alal, avatakse Eesti ettevõtetele võimalus AÜE turul valitsusasutustega koostööks. Selle leppe raames vahendatakse Eesti ettevõtete lahendusi ja kogemust, kuidas näiteks turvaliselt andmete terviklust tagada ja digitaalset identiteeti pakkuda, selleks uudseid tehnoloogiad nagu plokiahel kasutades.

Peaminister Jüri Ratas ja ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist on koos Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esindajate ja äridelegatsiooniga visiidil Dubais, kus avati EAS välisesindus ning toimub World Government Summit. Peaminister pidas üldpleenumil kõne Eesti edusammudest ning infotehnoloogiaminister tutvustas e-Eesti arenguid ja lahendusi e-Eesti teemalisel erisessioonil.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes