12.04.2021 Esmaspäev

Eesti idufirma platvorm võimaldab teise samba raha kohe välja võtta

Eesti idufirma Vabaks on loonud platvormi, mis ühendab pensioni teisest sambast lahkujad, kes soovivad oma raha kohe kätte saada, ning investorid, kes seda rahastavad.

Lepingutasu on 24,9 eurot ning lepingu valitsemise tasu 4,9 eurot kuus, teatas idufirma.
Lepingutasu on 24,9 eurot ning lepingu valitsemise tasu 4,9 eurot kuus, teatas idufirma. Foto: pixabay

Raha saaja peab maksma 16 protsenti teenustasu juba tulumaksustatud summast. Lepingutasu on 24,9 eurot ning lepingu valitsemise tasu 4,9 eurot kuus, teatas idufirma.

Vabaks OÜ ärimudel keskendub sellele, et lõviosa teenustasust jagatakse välja investoritele.

Meie ei anna laene, vaid pakume inimestele võimalust võtta oma teise sambasse teenitud raha välja kiiremini, makstes selle eest teenustasu. Vabaks.ee kliendil ei teki ühtegi laenukohustust või nõuet, sest kasutatakse enda kogutud raha,

ütles Vabaks OÜ juhatuse liige Marko Vaik pressiteates.

Alates pensionireformi jõustumisest ehk selle aasta 1. jaanuarist muutus teise pensionisambaga liitumine või sealt välja astumine kõigile vabatahtlikuks. Varem oli teise sambaga liitumine kohustuslik alates 1983. aastast sündinud inimestele.

Avalduse esitamise aeg teisest sambast raha välja võtmiseks on jagatud kolme perioodi – 1. jaanuar kuni 31. märts, 1. aprill kuni 31. juuli ning 1. august kuni 30. november. Raha makstakse välja viis kuud pärast avalduste perioodi lõppu. Niisiis saavad need, kes esitasid avalduse hiljemalt 31. märtsil, raha kätte tänavu septembris.

Pensioni teise samba raha väljastamise kiirendamiseks kasutab Vabaks investorite raha, kes ostavad pensioniosakute nõudeid. Portaal lubab investoritele keskmiselt 15–18-protsendist tootlust.

Idufirma asutajad on Marko Vaik ja Ahto Aava.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes