23.08.2023 Kolmapäev

Eesti Energia: universaalteenuselt lahkumisel võib säästa 120 eurot

Eesti Energial on 65 000 klienti, kes veel tarbivad elektrit universaalteenusena, ehkki see on praegu kõige kallim valik turul; energiakontserni teatel säästaks keskmine universaalteenuse klient elektripaketi vahetusega ligi 120 eurot aastas.

Soodsama elektri saamiseks peab iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik.
Soodsama elektri saamiseks peab iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik. Foto: Eesti Energia

Energiaettevõtte koduturgude müügidirektor Roul Tutt rõhutab, et enne sügist on väga oluline vaadata üle enda elektripaketi valik ning aidata selles ka oma eakamaid lähedasi. "Suur hulk universaalteenust kasutavatest klientidest on vanemad inimesed, kes ei pruugi olla piisavalt digipädevad, et oma elektripaketti iseteeninduses muuta või ei ole kursis paketi vahetamisest tuleneva säästmisvõimalusega," möönab ta. 

Eesti Energia langetab alates 1. septembrist koduklientide ja väikeäride universaalteenuse paketi marginaali seniselt 0,75 sendilt kilovatt-tunni eest 0,44 sendile kilovatt-tunni eest. Koos marginaaliga on uueks universaalteenuse hinnaks 18,93 senti kilovatt-tunni ees. "See on siiski märgatavalt kallim teistest fikseeritud hinnaga elektripakettidest – näiteks 12-kuulise fikseeritud hinnaga Kindel 12 paketi hind on 12,6 senti kilovatt-tunni ees, millele lisandub kuutasu 1,99 eurot," selgitas Tutt. 

Eesti Energia teavitab augustikuu jooksul kõiki oma universaalteenust tarbivaid koduklientide ja väikeärisid marginaali alandamisest ning ühtlasi tuletab meelde võimalust vahetada universaalteenus odavama paketi vastu. 

Universaalteenusel oleva Eesti Energia erakliendi keskmine elektritarbimine on kuus 158 kilovatt-tundi, mille eest ta maksaks pärast 1. septembrit 30 eurot kuus. Energiakontserni teatel oleks sama tarbimise juures Kindel 12 paketi puhul summa 19,9 eurot. Seega säästaks klient paketivahetusega aasta jooksul ligi 120 eurot.  

Soodsama elektri saamiseks peab iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik. Sel talvel riigipoolset toetust universaalteenuse tarbijate elektriarvete tasumiseks ei pakuta, seega on oluline lähiajal oma elektripaketi valik üle vaadata.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255