04.10.2022 Teisipäev

Eesti Energia: universaalteenuse hinnaarengu määrab CO2 turg

Eesti Energia turuanalüüsi strateegi Olavi Milleri sõnul ei pea elektri börsipaketi universaalteenuse vastu vahetanud kliendid enam pingsalt jälgima Nord Pooli hindu, kuid peaks olema kursis süsinikdioksiidi (CO2) hinnaga, mis universaalteenust otseselt mõjutab. 

Möödunud nädalal oli elektrihind Eestis keskmiselt 242,4 eurot megavatt-tunnist ehk 16,8 eurot kallim kui ülemöödunud nädalal.
Möödunud nädalal oli elektrihind Eestis keskmiselt 242,4 eurot megavatt-tunnist ehk 16,8 eurot kallim kui ülemöödunud nädalal. Foto: pixabay

Möödunud nädalal oli elektrihind Eestis keskmiselt 242,4 eurot megavatt-tunnist ehk 16,8 eurot kallim kui ülemöödunud nädalal. Kõige kallim hind oli reedel kell 20 hinnaga 592,95 eurot megavatt-tund ja kõige odavam neljapäeva öösel kell 3 hinnaga 12,66 eurot megavatt-tund. Keskmiselt oli elektri börsihind 7,5 protsenti kallim kui nädal varem, teatas Eesti Energia.

"Eesti sai möödunud nädalal teada universaalteenuse hinna....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!