13.01.2023 Reede

Eesti Energia langetas koduklientide seitsmeaastase paketi hinda

Eesti Energia langetas oma rohelise pikaajalise fikseeritud hinnaga elektripaketi hinda: piiratud mahus pakkumisena on võimalik elektrihind seitsmeks aastaks fikseerida tasemel 15,49 senti kilovatt-tunnist, mis on universaalteenusest 20 protsenti soodsam.

Eesti Energia lubab, et seitsmeaastase lepinguperioodi jooksul kokkulepitud hind kordagi ei muutu, ent paketiga kaasneb lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu.
Eesti Energia lubab, et seitsmeaastase lepinguperioodi jooksul kokkulepitud hind kordagi ei muutu, ent paketiga kaasneb lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu. Foto: Eesti Energia

"Kuigi universaalteenus pakub paljudele tarbijatele talveks kindlustunnet, ei saa keegi salata, et põlevkivist toodetud elektri hind on erinevate keskkonnamaksude tõttu siiski väga kõrge. Oleme teinud palju tööd, et suudaksime klientidele pakkuda turutingimustel soodsamat ja taastuvelektril põhinevat elektripaketti, mis tooks veelgi rohkem leevendust. Nüüd on see võimalik tänu regiooni lisanduvatele uutele tuuleparkidele ja pikaajalistele lepingutele, mida oleme sõlminud ise erinevate taastuvenergia arendajatega," selgitas Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos pressiteates. 

Eesti Energia lubab, et seitsmeaastase lepinguperioodi jooksul kokkulepitud hind kordagi ei muutu, ent paketiga kaasneb lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu. Elekter on toodetud lähiregiooni tuuleparkides, sealhulgas Enefit Greeni tuuleparkides.

Roosi sõnul on ainus tegelik rohi kõrgete elektrihindade vastu investeeringud taastuvenergiasse ja uutesse elektrijaamadesse. "Pikaajaliselt taskukohase elektrihinna saavutamiseks on tuuleparke meie piirkonda kiirtempos juurde vaja. Klientide sõlmitud taastuvenergia lepingud aitavadki kaasa uute tuuleparkide kiiremale kerkimisele. Arendajad saavad seeläbi investeeringu tegemiseks kindluse, et toodetud elektrile on ostja olemas," selgitas Roos.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255