22.11.2022 Teisipäev

Eesti Energia: elektrituru muudatus välistab rekordkõrged tipuhinnad

Eesti Energia turuanalüüsi strateegi Olavi Milleri sõnul kasvatasid möödunud nädalal saabunud jahedamad ilmad Eestis ja lähiriikides elektritarbimist ning sellega seoses ka turuhinda, ent elektribörsi Nord Pool turukorralduse muudatus hoiab ära elektrihinna ekstreemsed tõusud Eestis.

Möödunud nädalal oli elektrihind Eestis keskmiselt 238,8 eurot megavatt-tunnist, mida on 90 euro võrra rohkem kui nädal varem.
Möödunud nädalal oli elektrihind Eestis keskmiselt 238,8 eurot megavatt-tunnist, mida on 90 euro võrra rohkem kui nädal varem. Foto: pixabay

"Nord Pool lisab detsembris päev-ette elektribörsile teise oksjoniringi. See rakendub juhul, kui elektrihind tõuseb üle 1500 euro megavatt-tunnist või langeb enam kui 150 euro võrra negatiivseks. Sellisel juhul avatakse selle tunni nõudlus ja pakkumine turuosalistele uuesti korrigeerimiseks. Teise ringi oksjoni eesmärgiks on vältida 4000 euro hinna teket nagu see juhtus augustis. Sarnane süsteem toimib mujal Euroopa...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!