13.07.2017 Neljapäev

EAS võtab üle Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse töö

Valitsus plaanib toetada MTÜ Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskus (EITK) töö lõpetamise ja keskuse ülesannete, mis on vajalikud tööstusomandi kaitse Pariisi konventsiooni täitmiseks ning ettevõtete tervikliku arendustegevuse toetamiseks, üleandmisega Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS).

Valitsus plaanib neljapäeval volitada ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrit Urve Palo hääletama MTÜ Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskus (EITK) lõpetamiseks.

Läbiviidud auditist selgub, et keskuse toimemudel erineb mujal maailmas kasutatavatest, kus vastavad keskused on osa ettevõtlust toetavatest organisatsioonidest ning intellektuaalomandi teenused on otseselt seotud ettevõtte tervikliku arendamisega, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Sel moel teenib intellektuaalomandi poliitika paremini ettevõtete vajadusi ning oodatav mõju ettevõtlusele ja majandusele tervikuna on suurem. Ligi pool klientidest ei tunneta praegu EITK teenuste mõju oma tegevusele. Lisaks ei suuda EITK täita riigi ootusi siduda intellektuaalomandi teenused senisest jõulisemalt ettevõtete toote- ja tehnoloogiaarendusega nii, et see omaks mõju majandusele ja ettevõtlusele.

Keskuse asutasid 2013. aastal Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium intellektuaalomandi ja tehnoloogiasiirde tugiteenuste osutamiseks ja koolituste korraldamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes