gif Company 930x140 ee

 

17.12.2018 Esmaspäev

EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve

EASi juht Erki Mölder.
EASi juht Erki Mölder. Foto: Postimees
ttevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas aastaks 2019 tegevuskava, mille elluviimiseks on eelarves planeeritud 81,3 miljonit eurot, mis on tänavusest aastast 40 protsenti vähem.

Eelarve vähenes seepärast, et EAS-i senise neljanda tegevusvaldkonna – peamiselt avalikule ja kolmandale sektorile suunatud regionaalvaldkonna toetuste jagamise – andis sihtasutus tänavu septembris üle Riigi Tugiteenuste Keskusele, teatas EAS.

Tuleva aasta tegevuskava peamine fookus on seejuures Eesti ettevõtete tootearendus- ja ekspordivõimekuse suurendamine, kapitalimahukate välisinvesteeringute riiki toomine ning turismitulu kasvatamine.

"Mul on hea meel, et uus eelarve ja tegevuskava on selges seoses juba varem kokkulepitud EAS-i strateegiliste suundadega. Nimelt Eesti majanduse arenguks on hädavajalik, et meie ettevõtted oleksid üha võimekamad eksportijad, Eestit külastaksid üha kauem siin viibivad ja rohkem kulutavad turistid ning Eestisse tuleksid kapitalimahukad ja kõrge lisandväärtusega välisinvesteeringud," märkis EAS-i nõukogu esimees Erki Mölder.

Sihtasutuse juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul on Eesti majanduse seisukohalt suur väljakutse see, et liiga lihtsaid kaupu eksporditakse liiga vähestele turgudele.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes