28.06.2018 Neljapäev

EAS keskendub edaspidi ekspordile, välisinvesteeringutele ja turismile

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) keskendub järgmisel viiel aastal kolmele põhisuunale – ekspordile, Eestisse tulevatele välisinvesteeringutele ja turismitulu kasvatamisele, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo valitsuse pressikonverentsil.

Seejuures on üheks suurimaks muutuseks see, et EAS ei tegele alates tänavu sügisest enam regionaaltoetustega seotud tegevustega ning see läheb üle tugistruktuuri keskusele.

Palo sõnul on EAS-il nüüd ka kindlad sihttasemed, milleni soovitakse viie aasta jooksul jõuda. Näiteks on EAS-i nõukogu hinnangul vaja Eestis kaks korda kasvatada kõrge lisandväärtusega eksportivate ettevõtete arvu. Lisaks on 1,5 miljardi suuruse välisinvesteeringu toel vaja viie aasta jooksul luua 5000 kõrge lisandväärtusega töökohta. Aastas soovitakse seejuures jõuda 400 miljoni euro suuruse välisinvesteeringute mahu juurde.

Turismi puhul soovitakse aga keskenduda ärituristidele, kes jätavad Palo sõnul Eestisse maha kolm korda rohkem raha kui tavaturist.  

Vastavad otsused ja eesmärgid võttis kolmapäeval vastu EAS-i nõukogu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!