17.02.2017 Reede

EAS avas tootearendusteemalise projektikonkursi erialaliitudele

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas tootearendusteemalise projektikonkursi erialaliitudele, mille raames rahastatakse tootearenduse kasvu toetavad teenuseid.

"Käesoleva projektikonkursi raames ei rahastata tootearendust, vaid tegevusi, mis on eelduseks, et ettevõtjad saaksid tegeleda tootearendusega. Tootearendus annab eelise rahvusvahelise konkurentsivõime kasvatamiseks ja kõrgema lisandväärtuse loomiseks," ütles EAS-i ettevõtluse ja ekspordi keskuse valdkonnajuht Anu Puusaag pressiteates.

"Kui soovime Eesti ettevõtete portfellides näha üha kõrgemat lisandväärtust loovaid tooteid, siis peame ka omalt poolt tekitama võimalusi ettevõtete kompetentsi tõstmiseks uute toodete arendamisel. Näeme, et siinkohal saavad aidata ettevõtteid ühendavad organisatsioonid nagu näiteks erialaliidud, kes teavad, millised probleemid on tootearenduse kontekstis omased ühele või teisele sektorile, ja kes on seetõttu võimekad pakkuma tõhusamaid lahendusi," lisas Puusaag.

EAS-i projektikonkursile on oodatud projektid, kuhu on kaasatud vähemalt 10 ettevõtet. Konkursile võivad projekte esitada kõik ettevõtteid esindavad organisatsioonid ja erialaliidud, mis esindavad ettevõtjaid ja mis on tegutsenud vähemalt aasta.

Konkursiga "Ettevõtete tootearenduse kasvu toetavate teenuste projektikonkurss" rahastab EAS ettevõtjate vajaduste kaardistamist, info ja teadmiste hankimist sh toote turunõudluse ja tehnoloogilise teostatavuse kohta ning partnerite ja klientide kaardistamist, rahvusvahelist koostööd, teavitustegevuste ning tarkvara soetamist ja arendamist.

Taotletav summa võib olla vahemikus 5000 kuni 40 000 eurot. Projekti nõutav omaosalus on vähemalt 15 protsenti kogumaksumusest. Projektide esitamise tähtaeg on 31. märtsil 2017.

Projektikonkursse rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERDF).

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!