22.09.2017 Reede

Coface: maksejõuetusjuhtumite arv langes mullu Eestis 10,9 protsenti

Ettevõtete maksejõuetusjuhtumite arv langes mullu Eestis aastaga 10,9 protsenti ning Lätis 12,4 protsenti, selgub Coface'i värskelt avaldatud uuringust.

Eestis kuulutati 2016. aastal välja 335 ettevõtte maksejõuetus, Lätis aga 727 ettevõtte maksejõuetus. Leedus seevastu kuulutati maksejõuetus välja 2684 ettevõttel, mida oli 35,2 protsenti rohkem kui eelneval aastal.

Kesk- ja Ida-Euroopas langes maksejõuetuse väljakuulutamine 2016. aastal 6 protsendi võrra. Uuringus toodi välja, et see oli kooskõlas soodsa makromajandusliku keskkonnaga, tulenevalt positiivsest tööjõuturu olukorrast.

Maksejõuetuste väljakuulutamine kasvas kõige enam 56,9 protsenti Ungaris ja langes enim 35,6 protsenti Bulgaarias.

Sektoripõhiselt oli enim raskustes ehitussektor. Näiteks Eestis, Ungaris ja Venemaal moodustasid maksejõuetutest ettevõtetest üle 20 protsendi ehitusfirmad.

Coface Baltics'i juht Mantyvydas Stareika sõnul jätkab maksejõuetusjuhtumite arv regioonis langust ka käesoleval ja tuleval aastal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference