07.05.2018 Esmaspäev

Bigbank: riik peaks majanduskasvu hoidmiseks võtma laenu

Bigbank AS-i juhatuse liikme Martin Läntsi hinnangul peaksid praegu nii tavainimesed kui ka riik laenu võtma selleks, et hoida Eesti majanduskasvu ja suurendada konkurentsivõimet.

"Nii riigi- kui ka erasektoris tuleb võtta julgelt laenu ja investeerida see meie tootlikkusse ja heaolusse, et hoida majanduskasvu ja suurendada konkurentsivõimet," ütles Länts pressiteate vahendusel.

Bigbanki juhatuse liikme sõnul on eestlastel praegu hoiustel raha rohkem kui kunagi varem – 12 miljardi euro väärtuses, millele lisandub tema sõnul umbes 1 miljard eurot sularahas. Läntsi sõnul pole aga otstarbekas üle ühe kuupalga ulatuses raha pangakontol hoida, sest inflatsiooni tõttu kaotab raha järgmisel paaril aastal väärtust.

Bigbank AS on tarbimislaenudele ja tähtajalistele hoiustele keskendunud spetsiaalpank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Hispaanias ning pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis.

Eelmise aasta lõpuks oli kontsernil kokku ligi 144 000 laenulepingut, neist Eestis 33 000, Lätis 60 000, Leedus 27 000, Soomes 11 000, Hispaanias 5000, ning Rootsis 8000. Eelmise aasta lõpu seisuga oli Bigbankis 417 töötajat, sealhulgas 212 Eestis, 75 Lätis, 75 Leedus, 18 Soomes, 25 Hispaanias ja 12 töötajat Rootsis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!