TRK 1140x140 ee gif
02.06.2015 Teisipäev

Aprillis jäi tööstustoodangu maht mullusele tasemele

Tööstustoodang suurenes töötlevas tööstuses ja mäetööstuses, kuid vähenes energeetikas.
Tööstustoodang suurenes töötlevas tööstuses ja mäetööstuses, kuid vähenes energeetikas. PM

Tööstusettevõtted tootsid 2015. aasta aprillis sama palju toodangut kui eelmise aasta aprillis, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas tööstuses ja mäetööstuses, kuid vähenes energeetikas.

Kui veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 5% ja märtsis 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul, siis aprillis aeglustus kasv 1%-ni. Ligi pooled tööstusharud ületasid aprillis eelmise aasta mahtu. Toodangu mahu suurenemist põhjustas eelkõige elektroonika- ja puittoodete tootmise kasv, kus toodang suurenes vastavalt 6% ja 8%. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang aprillis veel metalltoodete, elektriseadmete, mööbli- ja mootorsõidukite tootmises. Toodang vähenes toiduainete, keemiatoodete ja ehitusmaterjali tootmises.

Välisturule müüdi aprillis 70% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2014. aasta aprilliga võrreldes jäi toodangu müük nii ekspordiks kui ka kodumaisele turule korrigeerimata andmetel samale tasemele.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2015. aasta aprillis tööstuses kokku 1% rohkem toodangut kui märtsis, töötlevas tööstuses 2% vähem kui märtsis.

2014. aasta aprilliga võrreldes toodeti elektrit 15% vähem ja soojust 12% rohkem.

a Sesoonselt korrigeeritud tööstustoodangu mahuindeksi puhul on eemaldatud erinevused kuude tööpäevade arvus ja regulaarselt korduvate hooajaliste tegurite mõju. Arvutatakse ainult võrdluseks eelmise kuuga.

b Tööpäevade arvuga korrigeeritud tööstustoodangu mahuindeksi puhul on eemaldatud erinevused kuude tööpäevade arvus. Arvutatakse ainult võrdluseks eelmise aasta sama kuuga.

Statistika aluseks on aruanne „Tööstus”, mille esitamise tähtaeg oli 15.05.2015 ja aruanne „Energia tootmine, müük ja kütuse tarbimine”, mille esitamise tähtaeg oli 10.05.2015.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes