09.12.2021 Neljapäev

Amet hakkab rangemalt jälgima ehitus-, mööbli- ja tehnikapoode

Soodusmüügikampaaniad ja nendega seotud ebaausate kauplemisvõtete kasutamised on muutunud viimastel aegadel järjest sagedasemateks, mistõttu võtab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) fookusesse Eesti suurimad ehitus-, mööbli- ja tehnikakaupade müüjad. 

Hinna või hinnaeelise olemasolu kohta ebaõige teabe esitamine on käsitletav ebaausa kauplemisvõtte kasutamisena.
Hinna või hinnaeelise olemasolu kohta ebaõige teabe esitamine on käsitletav ebaausa kauplemisvõtte kasutamisena. Foto: pixabay

Eesmärk on monitoorida nimetatud sektorites tegutsevate kauplejate soodusmüügikampaaniaid ja nende käigus tarbijatele avaldatavat hinnateavet, et tagada seadusest tulenevate nõuete täitmine. Arvestades viimasel ajal esinenud probleemide hulka ja seda, et rikkumistele tähelepanu juhtimine ei ole muutnud probleemset praktikat, reageerime edaspidi rikkumistele rangemalt,

ütles TTJA ettevõtluse osakonna juhataja Ulrika Paavle pressiteates. 

Kaupade soodustingimustel pakkumine ja müük peab toimuma tarbija suhtes ausalt ja arvestades häid kaubandustavasid. Toodetele märgitud tavahinnad ning soodushinnad peavad olema tõesed ja soodusmüügist saadav hinnaeelis olema tarbija jaoks reaalne ja arusaadav. Hinna või hinnaeelise olemasolu kohta ebaõige teabe esitamine on käsitletav ebaausa kauplemisvõtte kasutamisena. 

Sooduskampaania läbiviimisel tuleb jälgida, et tarbijale on avaldatud soodusmüügi lõpukuupäev;
soodushinnad on madalamad varem kehtinud tavahindadest; soodushinnad kehtivad ainult toodetele, mida on samas müügikohas varasemalt müüdud ning, et kaupluses avaldatud soodushinnad on samad, mis tarbijale reklaamitud.

Ühtlasi tuleb jälgida, et toote juures märgitud hind on sama, mis toote lõpphind kassas; soodushinna juures märgitud tavahind on varasemalt müügikohas kehtinud tavahind; sooduskampaania ei kestaks ebamõistlikult kaua; sooduskampaania ei lõpeks ennetähtaegselt; sooduskampaaniad ei toimuks järjestikku ega liiga lähestikku ning, et kaupu ei müüdaks soodushinnaga pärast sooduskampaania lõppu.

TTJA eeldab kõikidelt kauplejatelt seadusekuulekust ja ausate kauplemisvõtete kasutamist soodusmüügikampaaniate läbiviimisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!