19.01.2021 Teisipäev

Alkoholiliidud: maksurahu aitab äritegevusel taastuda

Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu ning Eesti Õlletootjate Liidu hinnangul muudab uue koalitsiooni lubatud maksurahu majanduskeskkonna etteaimatavamaks ja aitab äritegevusel normaliseeruda.

Maksurahu, mis puudutab ühtmoodi otseseid ja kaudseid makse, aitab liitude hinnangul säilitada töökohti ja nende ettevõtete eluvõimelisust, mis enne kriisi puhkemist heas seisus olid.
Maksurahu, mis puudutab ühtmoodi otseseid ja kaudseid makse, aitab liitude hinnangul säilitada töökohti ja nende ettevõtete eluvõimelisust, mis enne kriisi puhkemist heas seisus olid. Foto: pixabay

Liidud tunnustavad loodavat koalitsiooni Eesti ettevõtjatele lähiaastateks maksurahu tagamise eest ning usuvad, et maksurahu vähendab aegamisi survet ka täiendavate abimeetmete järele.

Alkoholiliidud märkisid ühisavalduses, et kriis on valusalt löönud erinevaid majandussektoreid, kuid ennekõike hotellide, restoranide ja kohvikute pidajate ja töötajate sissetulekuid ning turistide liikumisest sõltuvaid Eesti ettevõtteid ja nende töötajaid.

Maksurahu, mis puudutab ühtmoodi otseseid ja kaudseid makse, aitab liitude hinnangul säilitada töökohti ja nende ettevõtete eluvõimelisust, mis enne kriisi puhkemist heas seisus olid.

Samuti aitab maksurahu liitude hinnangul marginaliseerida lõunapiirikaubanduse. Liidud märkisid, et see mõjub hästi nii Eesti maksulaekumistele, piiriäärsete alade majutus-, toitlustus- ja jaekaubandussektoritele kui ka regionaalsele arengule.

Möödunud reedel ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas pärast teist koalitsioonikõneluste päeva, et kavandatav võimuliit Keskerakonnaga lubab maksurahu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes