13.09.2017 Kolmapäev

Valitsus plaanib toetada investeerimisühingute suuremat avatust

Valitsus plaanib 14. septembril toimuval istungil toetada eelnõu, millega võetakse üle Euroopa Liidu (EL) finantsinstrumentide turgude direktiiv MiFID2; muudatusega kohustatakse muu hulgas investeerimisühinguid tulevikus teavitama investoreid tekkida võivatest huvide konfliktidest ning teenusega seotud tasudest ja hüvedest.

Samuti on eelnõuga ette nähtud väärtpaberite väljatöötamise, heakskiitmise ja klientidele turustamise nõuded, mida kohaldatakse ka investeerimishoiuste soovitamisele ja turustamisele, teatas riigikantselei.

Muudatuse eesmärk on tagada, et väärtpaberite väljatöötamine ja turustamine toimuks läbimõeldult, investeerimisühingu juhtkonna teadmisel ja nii, et klientidele pakutakse üksnes selliseid investeerimisvõimalusi, mis vastavad nende vajadustele ja eesmärkidele.

Eelnõuga täiendatakse väärtpaberitega seotud kliendi korralduste täitmise reegleid. Seaduse kohaselt peab investeerimisühing tagama kliendile väärtpaberitehingute parimal viisil täitmise. Investeerimisühing peab hakkama kliendile selgitama põhimõtteid, kuidas ta on valinud korralduse täitmise viisi ja koha. Täiendatud on ka investeerimisnõustamise teenuse osutamise nõudeid.

Eelnõuga korrastatakse ka vastutust reguleerivaid väärteokoosseise, nähakse ette võimalus väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete kasvuturu korraldamiseks ja tehakse erinevaid tehnilisi muudatusi. Näiteks on kavas kehtetuks tunnistada sätted, mis võeti üle MiFID1-direktiiviga ja mis tulevikus kohalduvad turuosalistele EL-i määruste kujul.

Seadus jõustub üldises korras. Direktiivi ülevõtmistähtaeg on 3. juuli 2017 ja rakendumine 3. jaanuaril 2018.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!