27.09.2018 Neljapäev

Valitsus toetas välismaalastel ettevõtte asutamise lihtsustamist

Valitsus kiitis 27. septembri istungil heaks plaani, millega lubataks Eestis osaühingu asutamisel kasutada ükskõik millises Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis asuvat kontot.

Justiitsminister Urmas Reinsalu tegi valitsusele ettepaneku muuta niinimetatud maksekontode eelnõu. Eelnõu eesmärk on soodustada välismaal asuvate isikute Eesti osaühingutesse investeerimist. Praeguse seadusandluse kohaselt on Eesti mitteresidentidel raskusi Eestis äriühingu nimel pangakonto avamisega, mis on aga kehtiva õiguse kohaselt osaühingu tavamenetluses asutamise eelduseks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Edaspidi on osaühingu asutamisel võimalik kasutada ükskõik millises Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis asutatud pangas või makseasutuses asuvat kontot. Kehtiva õiguse kohaselt võib kasutada ainult Eestis asutatud pangas olevat arvelduskontot. Konto on vajalik selleks, et osaühingu asutamisel tuleb sinna kanda osakapitali rahaline sissemakse.

Eelnõu ei oma mõju aktsiaseltsi asutamisele, mille asutamisel on jätkuvalt vaja avada ka väärtpaberikonto Eesti pangas.

Muudatusega kaasneb võimalus teha ka osa- või aktsiakapitali suurendamiseks sissemakseid äriühingu eelmainitud pankades ja makseasutustes asuvale kontole. Veel soovitakse vabastada riigilõivust ettevõtja e-posti aadressi äriregistrisse kandmine ja muutmine.

Kehtiva korra järgi on vaja kande muutmisel tasuda 18 eurot riigilõivu. Seadus jõustuks plaani kohaselt 1. jaanuarist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!