11.10.2018 Neljapäev

Talve: uued digireeglid lihtsustavad Soomes töötavate eestlaste elu

Eelnõu, mis võimaldab patsientide haiguslugusid ja retsepte digitaalselt Eesti ning Soome vahel vahetada, lihtsustab tuhandete Soomes töötavate kaasmaalaste elu, sõnas riigikogu liige Tanel Talve.

Talve ütles terviseandmeid käsitleva eelnõu esimesel lugemisel riigikogus, et inimeste terviseandmete digitaalsest liikumisest Eesti ja Soome vahel võidavad tuhanded inimesed, kes sageli üle lahe sõidavad, edastas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna pressiesindaja. "Elu muutub lihtsamaks patsientidel, aga ka arstidel ja apteekritel. Need muudatused on selgelt meie kaasmaalaste huvides," sõnas Talve.

Ta lisas, et Eesti laiemaks eesmärgiks on elektrooniliste retseptide ja haiguslugude vahetamine ka teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega. Nii on piiriüleseks andmete edastamiseks juba valmis Portugal ja Horvaatia.

Talve sõnul on kavas veel rida muudatusi. "Andmed tuleb liikuma saada ka muudes valdkondades. Naaberriigis elades ja töötades peavad meie inimesed esitama erinevaid tõendeid Eesti registritest, mis suurendab ka siinsete ametiasutuste koormust, tekitades mõttetut bürokraatiat. Kuna vajalikud andmed on elektroonilistes registrites olemas, tuleb Soome ja Eesti asutuste andmebaasid panna omavahel automatiseeritult suhtlema. Selleks on ideaalne platvorm meie endi loodud X-tee, mis juba on Soomes kasutusel."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes