27.03.2018 Teisipäev

President kuulutas välja sotsiaalhoolekande seaduse muudatused

President Kersti Kaljulaid kuulutas 26. märtsil välja sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, millega luuakse õiguslik alus erinevatest riiklikest registritest 16–26-aastaste noorte kohta päringute tegemiseks, et läbisõelumise teel ehk automaatselt välja selgitada noored, kes võivad vajada abi.

Riigipea märkis, et nii selle kui teiste analoogsete seadusemuudatuste puhul, millega riik tulevikus võtab endale õiguse ja kohustuse töödelda inimeste andmeid, tuleb erilist rõhku pöörata andmekaitse küsimustele, teatas presidendi kantselei pressiesindaja BNS-ile.

"Tunnustan seadusandja otsust pöörata kõrgendatud tähelepanu noortele, seal hulgas abivajavatele noortele, et suurendada nende tööhõivevalmidust ja haridustaset ning kaasata noori tööturule," sõnas Kaljulaid. "Samas on riigi eeldus, et kõikide nii-öelda sõelale jäävate noorte puhul on õigustatud riigi sekkumine nende eraellu, väga laiaulatuslik ning võib teatud puhkudel minna vastuollu inimeste põhiõigusega. Kutsun siinkohal nii seadusandjat kui täidesaatvat võimu üles erakordse hoolikusega suhtuma inimeste õigusesse privaatsusele, et keegi ei tunneks põhjendamatult kuklas „suure venna“ liigvalvsat pilku." Riigipea avaldas soovi ka ise lähiajal kohtuda andmekaitseasjatundjate ning ministeeriumide ja ametite esindajatega, et andmekaitseküsimuste praktikaid arutada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes