09.06.2015 Teisipäev

Opositsioon esitas maksupaketi asjus ligi 200 uut muudatusettepanekut

Riigikogu opositsiooniparteide fraktsioonid esitasid maksumuudatuste kobareelnõu teise lugemise eel ligi uut 200 muudatusettepanekut.
Opositsioon esitas maksupaketi asjus ligi 200 uut muudatusettepanekut
Opositsioon esitas maksupaketi asjus ligi 200 uut muudatusettepanekut Foto: Reuters

Keskerakond esitas 97, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 91 ning Vabaerakond 11 muudatusettepanekut.

Kuigi Keskerakond palus möödunud nädalal kobareelnõu esimese lugemise järel riigikogu esimehel Eiki Nestoril pikendada muudatusettepanekute tegemise aega 10 tööpäevani, nagu näeb ette ka parlamendi kodukord, Nestor seda ei teinud, nimetades muudatusettepanekute tegemise tähtajaks esmspäeva pärastlõuna kella 16.

Keskerakonna fraktsiooni juhi Kadri Simsoni sõnul esitasid nad kella 16-ks 97 muudatusettepanekut, mis tähendab ka, et eelnõu teine lugemine toob kaasa ööistungi.

EKRE fraktsiooni juht Martin Helme sõnul esitas EKRE fraktsiooni poolt 82 ettepanekut ning Helme ise veel täiendavalt üheksa muudatusettepanekut. "Kindlasti tulevad ka vaheajad ja sõnavõtud," lubas Helme öist istungit.

Vabaerakonna kõneisiku Sergei Metlevi sõnul esitas nende fraktsioon 11 muudatusettepanekut.

Maksumuudatuste paketi esimene lugemine vältas riigikogus tunde ja lõppes ööl vastu 4. juunit kella 4 paiku.

Sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmisega tõstetakse aktsiise, majutusteenuste käibemaksu ja vähendatakse tulumaksu mahaarvamist, selleks et vähendada sotsiaalmaksu ja suurendada mõningaid toetusi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference