Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

18.12.2017 Esmaspäev

Ministeerium: korterelamutes peaks tubakaprobleemi lahendama ühistu

Sotsiaalministeeriumi hinnangul peaks korterelamute rõdudel ja akendel suitsetamise või mõne muu teisi elanikke häiriva tegevuse korral probleemi lahendama korteriühistu.

Riigikogu õiguskomisjon pöördus sotsiaalministeeriumi poole selgituse saamiseks inimeste paremaks kaitsmiseks tubakasuitsu eest tehtavate tegevuste kohta. Kirjale oli lisatud ka elanike pöördumine seadustiku muutmiseks, mis kaitseks mittesuitsetajaid.

Tubakaseaduse alusel kortermajade rõdudel ja akendel suitsetamise keelu kehtestamise analüüsil jõudis ministeerium järeldusele, et parim lahendus on probleemile läheneda korteriühistu kaudu, tõstatades teema korteriühistu üldkoosolekul ning lisades vastavad nõuded ühistu heakorraeeskirjadesse või kodukorda.

Seejärel on võimalik heakorda mitteaustavat ja ühiselu reegleid taunivat ühistu või ühisuse liiget läbi kehtestatud reeglite mõjutada ning korrale kutsuda, kirjutas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski õiguskomisjonile.

Samuti reguleerib naabritevahelisi suhteid korteriomandiseadus, mille kohaselt on korteriomanik kohustatud talle kuuluva korteriomandi reaalosa kasutamisel hoiduma tegevustest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud.

Rõdul pidev suitsetamine, grillimine, alkoholi tarbimine ja valju muusika kuulamine on tegevused, millega kaasnev õhus leviv suits või müra võib olla teist korteriomanikku häiriv ja tavakasutuse piire ületav tegevus, mille puhul võib teine korteriomanik sekkuda ja nõuda teda häiriva tegevuse lõpetamist, märkis ministeerium.  

Tuleva aasta algusest jõustuva korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt võib üks korteriomanik nõuda teiselt korteriomanikult ka seda, et ta lõpetaks suitsetamise oma korteris, kui selle tegevusega kaasnevaid kahjulikke mõjutusi ei ole võimalik hoida selle korteri piires - näiteks naaberkorterist ventilatsiooni või trepikoja kaudu sissetungiva tubakasuitsu tõttu.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes