19.02.2015 Neljapäev

Krediidiandjate ja -vahendajate järelevalvepoliitika

18. veebruaril 2015 võttis Riigikogu vastu krediidiandjate ja -vahendajate seaduse (KAVS), mis muuhulgas tähendab selles seaduses sätestatud krediidiandjate ja -vahendajate Finantsinspektsiooni järelevalve alla kuuluma hakkamist.

Kilvar Kessler, Finantsinspektsiooni juhatuse esimees
Kilvar Kessler, Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Foto: PM

„Finantsinspektsioon tervitab krediidiandjate ja -vahendajate tegevuse konkreetsemat reguleerimist. See aitab kaasa finantsturu suuremale läbipaistvusele ja ausamale toimimisele. Uue seadusega kaasnevad ülesanded on meile korralikuks väljakutseks, mille täitmiseks anname omalt poolt parima,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Krediidiandja või -vahendaja, kes on asutatud ja tegutsenud enne KAVS-i jõustumist, peab taotlema Finantsinspektsioonilt tegevusloa ning viima oma tegevuse ja dokumendid seaduses sätestatuga vastavusse 2016. aasta 21. märtsiks.

Finantsinspektsioon selgitab tegevusloa taotlemisega seonduvat ja annab kokkuvõtliku ülevaate finantsjärelevalve rõhuasetuste ja rakendatava järelevalvepoliitika kohta. Kokkuvõte aitab tegevusloa taotlejal paremini mõista finantsjärelevalve olemust ja annab juhiseid, kuidas hoolsalt täita kehtestatud tegevusnõudeid, et tegevusloataotluse ettevalmistamine ja oma tegevuse kooskõlla viimine oleks sujuvam.

Krediidiandjate ja -vahendajate järelevalvepoliitika on kättesaadav SIIT.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!