16.05.2017 Teisipäev

Keskkonnakomisjon karmistab metsaseaduse eelnõu sätteid

Riigikogu keskkonnakomisjon plaanib valitsuse algatatud metsaseaduse muudatusse lisada võimaluse piirata raielangi pindala ja lubada linna rohealal metsa raiumist vaid omavalitsuse loa alusel.

Riigikogu keskkonnakomisjon arutab teisipäevasel istungil valitsuse kohustust peatada raietööd kogu riigis teatud ajaks ja lõpetada linna rohealas metsa raiumine ilma kohaliku omavalitsuse nõusolekuta, teatas riigikogu pressiteenistus.

Keskkonnakomisjon kaalub omapoolse muudatusettepanekuna anda metsaseaduse muutmise eelnõude kaudu valitsusele õigus seada metsa loodusliku tasakaalu tagamiseks piirangud uuendusraie langi pindalale, kui on põhjendatult alust eeldada, et raiete maht võib ületada kasutatava metsa juurdekasvu.

"Sellega saab valitsus võimaluse peatada raietööd kogu riigis või mõnes piirkonnas, et tagada metsade looduslik tasakaal ja jätkusuutlik majandamine," ütles keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra. "Seda õigust saab valitsus kasutada siis, kui on reaalne oht, raiemaht võib hakata ületama majandusmetsa juurdekasvu."

Teise olulise muudatusettepanekuna arutab keskkonnakomisjon metsaseadusesse sätte lisamist, et linna rohealal kasvavat metsa ei tohi raiuda kohaliku omavalitsuse nõusolekuta ja raie kooskõlastatakse omavalitsusega enne metsateatise esitamist.

"Muudatuse eesmärk on tagada linnade rohealadel väärtusliku kõrghaljastuse säilimine. Selleks antakse läbi metsateatise kooskõlastamise protsessi omavalitsusele võimalus mõjutada raiete tegemist linnade üldplaneeringuga määratud rohealadel," rääkis Vakra.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!