04.12.2013 Kolmapäev

Ehitusinsenerid peavad viie aasta jooksul läbima kutsekomisjoni

Majandustegevuse seadustiku üldosa uue seaduse tagajärjel peab ehitussektoris töötavad spetsialistid omandama kutsekomisjonis vastava kutse, milleks senini piisas diplomist.

Ehitusinsenerid peavad viie aasta jooksul läbima kutsekomisjoni
Ehitusinsenerid peavad viie aasta jooksul läbima kutsekomisjoni Foto: Reuters

Üleminekuaeg ehituses kestab 2018. aasta juuni lõpuni, teistel, näiteks ehitusprojekteerimise, ekspertiisi, uuringu ja järelevalve tegevusaladel kestab ülemineku aeg ühe aasta ehk 2016. aasta juuni lõpuni, rääkis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna nõunik Margu Sarmet täna Äripäeva ehituskonverentsil.

Seaduse jõustumine lükatakse 1. jaanuarilt tõenäoliselt edasi tuleva aasta juuni lõppu.

"Lihtsalt diplomi baasil ja inimese enda väidetud oskuste nimekirjast enam ei piisa, tegevusõiguse säilitamiseks peavad kõik läbima kutsekomisjoni," rääkis Sarmet.

Nõuniku sõnul on see suur samm pädevuse tõstmiseks nii ehitusplatsidel kui kogu sektoris. "Fookus liigub formaalselt registreeringult sisulisele pädevuse nõudele," ütles Sarmet.

Kutsekomisjonides vaadatakse üle kandidaadi haridus, läbitud täienduskoolitused ja hinnatakse varasemat töökogemust tehtud tööde portfolio abil, selgitas nõunik.

Praeguseks on teatanud TTÜ, et nende ehituserialade lõpetajad saavad ehitusinseneri esmase kutse. Samuti saavad selle näiteks maaülikooli maaehituse ja veemajanduse õppekava lõpetajad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference