24.04.2017 Esmaspäev

Eelnõuga suureneb pankade järelevalvekohustus klientide üle

Riigi poolt ettevalmistamisel olev eelnõu kohustaks panku teostama rahapesu ja terrorismi tõkestamise eesmärgil suuremat järelevalvet klientide järele, muuhulgas säilitama pikaaegselt riiklikult oluliste isikute ja nende lähedaste andmeid, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Näiteks kui varem avas mõni Läti minister meil konto, siis me pidime teadma, kes ta on, ja vaatama teda kahtlustava pilguga. Nüüd peame tegema seda ka Eesti isikute puhul," sõnas LHV panga rahapesu tõkestamise juht ja endine rahapesu andmebüroo juht Aivar Paul lehele.

Eelnõu järgi on riikliku taustaga need inimesed, kes täidavad või on täitnud avaliku võimu olulisi ülesandeid, näiteks riigipead, valitsusjuhid, ministrid, parlamendiliikmed, erakondade juhtorganite liikmed, ülemkohtute ja riigikohtu liikmed. Samuti kontrollitakse nende lähedaste tegevust.

Kui praegu peavad pangad alles hoidma andmeid, mis puudutavad rahapesu tõkestamist, siis uue seaduse järgi peavad pangad hakkama säilitama kogu teenuse osutamist puudutavat kirjavahetust ja seda kuni viie aasta möödumiseni kliendisuhte lõppemisest.

Eelnõuga võetakse üle Euroopa Liidu (EL) vastav direktiiv, mille tähtajaks on seatud 26. juuni. Eelnõu menetlust alustati jaanuaris. Direktiivi mittekohase või hilinenud ülevõtmise korral algatab Euroopa Komisjon rahandusministeeriumi teatel Eesti kohta rikkumismenetluse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255