06.05.2014 Teisipäev

Detailplaneeringute menetluspiiriks võib saada kolm aastat

Planeerimisseaduse eelnõu sätestab omavalitsustele detailplaneeringu menetluskestuse piiramise kolmele aastale.

Detailplaneeringute menetluspiiriks võib saada kolm aastat
Detailplaneeringute menetluspiiriks võib saada kolm aastat Foto: PM

"Praegu võib kohalik omavalitsus detailplaneeringut menetleda nii kaua, kui ta tahab. Väga paljud, kes soovivad midagi arendada, ei saa ei jah- ega ei-vastust," ütles BNS-ile Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas. "Nüüd siis vähemalt kolme aasta jooksul peaks vastatama, kas detailplaneering algatatakse või ei algatata."

Kallas tõi menetlustõrke näitena Muuga sadama arenduse. "Muuga sadamal on sellega seoses probeeme, et nende üldplaneering näeb ette sadama arendust, aga samas on ümberkaudsed vallad näinud detailplaneeringuga ette sinna elumajade rajamist," ütles Kallas, kelle sõnul on paljude sellealaste konfliktide põhjus ettevõtluse areng.

Nii Vesta Terminal kui Vopak E.O.S. on laiendamiseks esitanud 2010. ja 2011. aastal Viimsi vallale taotluse detailplaneeringute muutmiseks ja algatamiseks. Vald aga soovib läbi viia objekti asukoha valiku menetlust. "Meil ei ole kohalikel omavalitsustel erilist huvi enda vallas ettevõtlust arendada, kuna nad ei võida sellest midagi," selgitas Kallas.

"Tõenäoline on see, et kuivõrd me menetleme planeerimisseadust ja ehitusseadust koos - kuna nad on väga seotud omavahel -, siis reaalne on, et me saame selle menetletud preaguse Riigikogu koosseisu ajal. Justiitsministeerium küll soovib enne jaanipäeva, aga ma arvan, et see ei ole reaalne."

Preagu puudub detailplaneeringute menetlusperioodil kestuspiirang.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes