18.12.2019 Kolmapäev

Välismaalasest töötaja värbamise õiguslikud aspektid

Üldjuhul peab välismaalasele makstava töötasu suurus kuni lühiajalise töötamise lõpuni olema võrdne Statistikaameti viimati avaldatud aasta keskmise brutokuupalgaga või sellest suurem.
Kristina Viznovitš, jurist, Advokaadibüroo LMP
Kristina Viznovitš, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu


Kuna keskmiselt on inimeste majanduslik seis praegu üsna hea, on tekkinud suur tööjõupuudus. Ettevõtetel on tööd pakkuda rohkem, kui on töötajaid, kellega vabu töökohti täita. Seetõttu kasutavad Eesti tööandjad üha enam välismaalastest töötajaid. Samas tuleb arvestada, et välismaalase tööle võtmisel kehtivad eri reeglid, mille järgimata jätmine võib ettevõttele kaasa tuua trahvi maksmise kohustuse.

Käesolev artikkel selgitab, millised erinevad võimalused on välismaalasest isiku töötamiseks Eestis, milliseid tingimusi tuleb välismaalase tööle värbamisel täita ning millised on tööandja kohustused.

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest detsembrinumbrist (nr 8, 2019). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba. Tellides ajakirja kuni 30. detsembrini saate tasuta ka kaks praktilist veebikoolitust!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes