19.11.2019 Teisipäev

Euroopa Liidu tegevus muudab raamatupidaja tööd

Tänapäeva muutuvas maailmas on oluline kiire andmete kättesaadavus ning võrreldavus.
Mirjam Suurekivi, rahandusministeeriumiettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik
Mirjam Suurekivi, rahandusministeeriumiettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik Foto: erakogu

Euroopas on praegu kolm valdkonda, mis hakkavad ka Eesti raamatupidajat või raamatupidamisteenuse pakkujat varem või hiljem mõjutama.

Esimene oluline probleemistik, mille kallal Euroopa institutsioonid kõvasti vaeva näevad, on meie elukeskkonna säästmine ja kasvuhoonegaaside vähendamine. Kõik selleks, et me ei ületaks kriitilist 1,5kraadist kliima soojenemist, mis võiks endaga kaasa tuua katastroofilised tagajärjed. Kindlasti on kõik kuulnud Pariisi kliimakokkuleppest ja sellest, et 2050 aastaks peaks Euroopa Liit olema täielikult kliimaneutraalne.

Teine väga oluline valdkond, millega Euroopas tegeletakse, on rahapesu ja terrorismi vastane võitlus ning kolmas – digitaliseerimine. Neid probleeme on kajastatud ajakirjanduses ja konverentsidel, aga kuidas need täpsemalt raamatupidaja tööd võiksid tulevikus mõjutama hakata?
Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest numbrist (nr 7, 2019). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit.