26.05.2020 Teisipäev

Võlgniku ja võlausaldaja pankrotiavalduse näidised

Majanduslikult keerukal ajal võib selguda, et hoolimata parimatest kavatsustest ja pingutustest ei olda enam suutelised oma kohustusi täitma. Ehkki see on psühholoogiliselt raske valik, on füüsilise isiku üheks pääseteeks pankrotiavalduse esitamine.
Näidised võlgniku ja võlausaldaja pankrotiavaldustest
Näidised võlgniku ja võlausaldaja pankrotiavaldustest Foto: pixabay
Juriidilise isiku juhtorgani liikmetele näeb äriseadustik ette pankrotiavalduse esitamise kohustuse 20 päeva jooksul püsiva iseloomuga maksejõuetuse ilmnemisest. Pankrotimenetluses realiseeritakse olemasolev vara ning rahuldatakse võlausaldajate nõuded nii suures ulatuses kui võimalik.

Pankrotiavalduse võib kohtule esitada ka võlgniku võlausaldaja. Tihti viivitavad võlgnikud ise pankrotiavalduse esitamisega või loodavad seda sootuks vältida. Samal ajal väheneb vara ning kasvavad kohustused. Võlausaldaja pankrotiavaldus võimaldab sellise „raiskamise“ peatada.

Dokument Laadi alla
Võlausaldaja pankrotiavaldus word.png
Võlgniku pankrotiavaldus word.png
Näidised koostasid vandeadvokaat Priit Lember ja vandeadvokaadi abi Liis Venelaine advokaadibüroost Derling Primus. Näidised on kättesaadavad ajakirja RUP tellijatele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!