14.09.2021 Teisipäev

Tasuta veebikoolitus: Kinnisvaratehingute käibemaksuga maksustamine

Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialisti Ain Ulmre kasulik koolitus "Kinnisvaratehingute käibemaksuga maksustamine" on nüüdsest tellijaile tasuta saadaval.

Lektor: Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialisti Ain Ulmre
Lektor: Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialisti Ain Ulmre Foto: rup

Üks problemaatilisemaid ja kõige enam küsimusi tekitavaid valdkondi käibemaksuseaduse rakendamisel on kinnisasjadega seotud tehingute käibemaksuga maksustamine. Veebikoolitusel käsitletakse põhjalikult just seda osa käibemaksuseadusest koos praktiliste arvuliste näidetega, kuidas konkreetseid kinnisasjadega seotud tehinguid käibedeklaratsioonis kajastada.

Kõigepealt selgitatakse üldpõhimõtteid: millised on käibemaksuseaduses kasutatavad kinnisasjadega seotud mõisted, millal tekib mittemaksukohustuslasel seoses kinnisasja võõrandamisega käibemaksukohustuslasena registreerimise kohustus, milline on kinnisasjadega seotud tehingute käibe tekkimise koht ja aeg ning maksustatav väärtus. Seejärel räägitakse konkreetsemalt kinnisasja võõrandamistehingute maksustamisest ja kinnisasjaga seotud teenuste maksustamisest ning lõpuks ka kinnisvaratehingutega seotud sisendkäibemaksu mahaarvamisest ja korrigeerimisest.

Teemad:

  • Kinnisasjaga seotud mõisted
  • Registreerimiskohustuse tekkimine seoses kinnisasja müügiga
  • Üldpõhimõtted: käibe tekkimise koht ja aeg, maksustatav väärtus
  • Võõrandamistehingute maksustamine
  • Kinnisasjaga seotud teenuste maksustamine
  • Kinnisasjaga seotud sisendkäibemaksu mahaarvamine ja korrigeerimine

Info

24/7 veebikoolitust saad vaadata siis, kui sulle sobib, ja igas asukohas. Pärast vaatamist jääb veebikoolitus sinu kontole.

Kestus: 60 min
Materjalid: jah
Lektor: Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist 

Veebikoolitust saab vaadata tellijate menüüst. Need, kes pole veel tellijad, saavad ajakirja tellida SIIT või osta veebikoolituse hinnaga 59 + KM SIIT.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!