02.04.2020 Neljapäev

Soodsam lahendus ei ole taunitav

4. märtsil 2020 tegi Riigikohus lahendi haldusasjas, kus maksuvõlgnik oli vaidlustanud talle määratud maksusumma. Maksusumma oli määranud Maksu- ja Tolliamet, kes luges ühinguga seotud juriidilistele isikutele tehtud väljamaksed näilikeks tehinguteks ja kohustas äriühingut tasuma neilt väljamaksetelt tööjõumakse. Riigikohus aga vähendas määratud maksusummat lausa 80%. Mida Riigikohus otsustas ja mida see tähendab keskmisele ettevõtjale?

Kaisa Lumiste, advokaat, advokaadibüroo GAVER, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER
Kaisa Lumiste, advokaat, advokaadibüroo GAVER, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER Foto: Erakogu

Riigikohtu lahendatav probleem

Vallaste ja Partnerid OÜ (edaspidi Vallaste ja Partnerid) sõlmis lepingud mitme äriühinguga (töövõtjad) erinevate teenuste osutamiseks. Vallaste ja Partnerid sõlmis lisaks eelmistele lepingutele sarnased lepingud töövõtjate juhatuse liikmetega kui füüsiliste isikutega. Teenuseid osutasid töövõtjate nimel reaalselt nende äriühingute juhatuse liikmed. See tähendab, et sama töö tegemiseks oli sõlmitud kaks lepingut: leping füüsilise isikuga ja leping...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!