04.03.2020 Kolmapäev

Piiriülese äritegevuse maksustamisest

Tänapäeval on vähe ettevõtteid, kel puudub majandustegevuse käigus kokkupuude välisriikidega. Olgu selleks siis Soome tarnija, Lätis asuv klient, Saksamaa juhatuse liige või Rootsi emaühing. Piiriülest äri ajavad ettevõtted peaksid aga lisaks äritegevusele pöörama kõrgendatud tähelepanu ka maksuaspektidele. Piiriülene äri võib kaasa tuua nii maksusoodustusi kui ka täiendavaid kohustusi, oluline on oma võimalustest ja kohustustest teadlik olla.

Annika Soom, vandeadvokaat, Advokaadibüroo RASK
Annika Soom, vandeadvokaat, Advokaadibüroo RASK Foto: Erakogu

Püsiv tegevuskoht välisriigis

Sõltuvalt tegevusalast võib Eesti äriühingu tegutsemine välisriigis kaasa tuua seal riigis püsiva tegevuskoha (permanent establishment) tekkimise. Püsiva tegevuskoha võib tekitada näiteks kontor, pikaajaline ehitusprojekt, juhatuse asukoht aga ka lepinguid läbi rääkiv müügiesindaja.

Püsiva tegevuskoha olemasolu välisriigis tähendab Eesti äriühingu jaoks täiendavat aruandluskohustust püsiva tegevuskoha tulude ja kulude osas ning annab välisriigile...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!