04.05.2021 Teisipäev

Pakendist ja aktsiisist veel kord

Äriühingul, kes ei ole liitunud taaskasutusorganisatsiooniga, on pakendiaktsiisi aruandlus ja maksustamisperioodiks kvartal, kirjutab maksu- ja tolliameti aktsiiside talituse peaspetsialist Hille Reinhold.

Pakendi massi arvestuse pidamiseks vorme ei ole õigusaktidega kehtestatud.
Pakendi massi arvestuse pidamiseks vorme ei ole õigusaktidega kehtestatud. Foto: pixabay

(Pakendiaktsiisi (PakAS) seadus § 7 lg 2 : „Eestis turule lastud kauba pakendi, teisest liikmesriigist soetatud ja imporditud kauba pakendi aktsiisiga maksustamise periood on kvartal.“  Lg 3: „Eestis turule lastud kauba pakendilt, teisest liikmesriigist soetatud ja imporditud kauba pakendilt makstakse aktsiisi Maksu- ja Tolliameti pangakontole ja aktsiisideklaratsioon esitatakse Maksu- ja Tolliametile maksustamise perioodile järgneva kuu 15. päevaks.“). 

Pakendite arvestuse pidamine on pakendiaktsiisi seaduse kohaselt samuti kvartal

Pakendiaktsiisi seadus § 11  lg 1: „Aktsiisimaksja on kohustatud pidama kvartalite lõikes Eestis turule lastud kauba pakendite, teisest liikmesriigist soetatud ja imporditud kauba pakendite müümise, tasuta...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes