06.12.2022 Teisipäev

Täiendavad keelud kütusele alates 05.12.2022

Vabariigi Valitsus keelab Venemaa Föderatsioonist toornafta ja naftatoodete ostu, importimise ning üleandmise. Määrus jõustub 05.12.2022.

Määrus kehtib Eesti territooriumil kõigile juriidilistele isikutele ja Eestis registreeritud juriidilistele isikutele väljaspool Eesti territooriumi.
Määrus kehtib Eesti territooriumil kõigile juriidilistele isikutele ja Eestis registreeritud juriidilistele isikutele väljaspool Eesti territooriumi. Foto: pixabay

Seoses Ukrainas toimuva sõjaga on kehtestatud Venemaa suhtes Euroopa Liidu (Liidu) sanktsioonid, mis keelavad toornafta ja naftatoodete ostmise, importimise ja üleandmise. Loetelu hõlmab ka mootorsõidukis tarbimiseks kasutatavaid kütuseid.

Lisaks jõustub Eestis 05.12.2022 Vabariigi Valitsuse määrus nr 104, mis keelab Venemaalt naftatoodete ostmise, importimise ja üleandmise. Määruses kehtestatud keelu eesmärk on Venemaaga ja sealt pärineva kütusega äritegevuse piiramine ning see hõlmab kõiki enamlevinuid tollitoiminguid – vaba ringlus, töötlemine, väljavedu...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference