01.10.2021 Reede

Mida teha töötajaga, kes varastab?

Paraku tuleb töösuhetes pahatihti ette olukordasid, kus töötaja enda töökohast varastab, mistõttu tõusetub tööandjatel sageli küsimus sellest, mida niisuguste juhtumite korral ette võtta.

Grete-Kai Teeäär, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo Gaver
Grete-Kai Teeäär, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo Gaver Foto: erakogu

Kuigi olukord paistab iseenesest lihtlabane, on võimalikke juriidilisi lahendusi sellele mitmeid ning sobiva strateegia valik sõltub eelkõige sellest, mida tööandja soovib enda reaktsiooniga saavutada.

Usaldusväärsuse kadu

Töölepingu seaduse (edaspidi: TLS) § 88 lg 1 p 5 kohaselt võib tööandja töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja on pannud toime varguse, pettuse või muu teo, millega põhjustas tööandja usalduse kaotuse enda vastu. See tähendab, et juhul, kui töötaja on tekitanud tööandjale vargusega kahju ning seetõttu kaotanud tööandja silmis enda usaldusväärsuse, on tööandjal võimalik...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!