08.10.2020 Neljapäev

Mida peaks teadma katseajast?

Olenemata sellest, kui põhjalik on uue töötaja värbamise protsess, on uue töötaja tööle võtmine tööandja jaoks alati riskantne. Enne töötaja tööle asumist ei saa tööandja kindel olla, kas töötaja saab uue tööga hakkama, kas tema tervislik seisund võimaldab töötajal tööd teha ning kas töötaja sobib kokku ka vanade töötajatega. Uue töökoha vastuvõtmine on närvesööv ka töötajale endale. Kas töötingimused on sobivad? Kas kolleegid on meeldivad? Kas töö on selline nagu seda kirjeldati töökuulutuses? Need on vaid mõned küsimused, mis painavad töötajat enne uue töösuhte alustamist.

Kristina Viznovitš, advokaat, Advokaadibüroo LMP
Kristina Viznovitš, advokaat, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Selleks, et nii töötaja kui tööandja saaksid veenduda, et töötaja on töökoha jaoks sobiv ning mittesobivuse ilmnemisel töösuhe lihtsustatud tingimustel lõpetada, on töölepingu seaduses ette nähtud katseaeg. Millised on poolte õigused ja kohustused katseajal, sellest lähemalt järgnevalt.

Mis on katseaeg?

Katseaeg on periood uue...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes