16.07.2019 Teisipäev

Lapsehoolduspuhkus ja puhkusetasu kasutamata põhipuhkuse eest

Töötaja läks 2017. aastal lapsehoolduspuhkusele, mis kestis rohkem kui 12 kuud. Enne lapsehoolduspuhkusele minekut oli töötaja põhitöötasu 1200 eurot. Lapsehoolduspuhkuselt naastes tahab ta kasutada põhipuhkust (28 päeva), mis jäi kasutamata.
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Sellisel juhul on puhkusetasu arvutamise reeglid erilised.

Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009. a määruse nr 91 „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord” paragrahvi  2 lõike 5 kohaselt tuleb juhul, kui töötajale ei ole üle 12 kuu töötasu makstud, korrigeerida  töötasu keskmise tasu arvutamise kuul kehtiva indeksiga. Indeks arvutatakse keskmise tasu arvutamise kuul ja töölt ärajäämise kuul kehtinud Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäära suhtena. Ülaltoodut määruse paragrahvi 2 lõige 6 ütleb, et ümberarvutust ei tehta, kui töölt ärajäämise hetkel kehtinud töötasu oli suurem kui Statistikaameti avaldatud viimane riigi keskmine brutokuupalk.

Statistikaameti andmetel on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!