04.07.2019 Neljapäev

Keskmise töötasu arvutamine põhipuhkusetasu maksmiseks

Töölepingu seaduse kohaselt on töötajal õigus saada puhkusetasu, mis arvutatakse keskmise töötasu arvutamise korras sätestatud tingimustel.
Kristina Viznovitš, jurist, Advokaadibüroo LMP
Kristina Viznovitš, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Keskmist töötasu arvutatakse arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud töötasust, mis on töötajale sissenõutavaks muutunud. Arvutamise vajaduse tekke kuuks puhkusetasu arvutamisel on kuu, millele langeb eelviimane tööpäev enne puhkuse algust.

Keskmise tööpäevatasu arvutamiseks liidetakse eelnevalt nimetatud ajavahemiku töötasud (arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud töötasust, mis on töötajale sissenõutavaks muutunud) ja jagatakse sama ajavahemiku kalendripäevade arvuga, millest on maha arvatud riigipühad ja rahvuspühad.

Juhul, kui töötajale maksti keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu eest ainult muutumatu suurusega töötasu, siis ei arvutata puhkusetasu maksmiseks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes