23.10.2019 Kolmapäev

Kas tööandja on kohustatud vallandama töötajat, kes enam ei saa rasket tööd teha?

Diagnoosi põhjal väljastas arst tõendi, milles kinnitas, et lülisamba seisundi muutuse tõttu ei saa ma rasket füüsilist tööd teha. Kas tööandja on kohustatud mind päevapealt vallandama minu nõusolekul ning millise sõnastusega?
Kas tööandja on kohustatud vallandama töötajat, kes enam ei saa rasket tööd teha?
Kas tööandja on kohustatud vallandama töötajat, kes enam ei saa rasket tööd teha? Foto: pixabay

Vastab Greete Kaar, Tööinspektsiooni nõustamisjurist

Töölepingu seaduse (edaspidi – TLS) § 88 lõike 1 punkti 1 kohaselt võib tööandja töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu).

Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul.

Nimetatud säte on töölepingu lõppemise aluseks ka juhul, kui arst on teinud otsuse, mille...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes